Ortopédiai-mozgásszervi megbetegedések - Idegbecsípődés

Idegbecsípődés

A szó hallatán legtöbbször a derék jut eszünkbe, azonban idegbecsípődés testünk bármely pontján (pl.: nyak, végtagok) létrejöhet. Idegbecsípődésről akkor beszélünk, amikor az ideg fokozott nyomás alá kerül az őt körülvevő szövetek által. Ez sajnos intenzív tünetekkel, erős fájdalommal járhat.

Rendelőinkben leggyakrabban ágyéktáji problémával találkozunk. Ilyenkor vagy helyben okoz deréktáji panaszokat és alsó végtagba sugárzó fájdalmat, vagy a farizomban, lágyékban esetleg a combokban jelentkezik az égő fájdalom, zsibbadó érzés.

Hátterében olyan tényezők állhatnak, mint például:

Kialakulásának oka, hogy az ideget körülvevő szövetek valamely - imént felsorolt- oknál fogva megduzzadnak, túlfeszülnek, elmozdulnak vagy egy csontos és/vagy porcos képlet fejt ki nyomást az idegre.

Attól függően, hogy mely terület érintett, idegbecsípődés esetén az alábbi tüneteket tapasztalhatjuk:

  • erőteljes, égő fájdalom - nyugalomra enyhülhet
  • kisugárzó fájdalom
  • zsibbadás
  • izomgyengeség
  • mozgáskorlátozottság
  • érzéskiesés

Kezelés nélkül a tünetek súlyosbodhatnak. Minél tovább állnak fenn a tünetek, annál nagyobb az esély arra, hogy a fájdalom krónikussá válhat.

Személyre szabott mozgástereápiával és idegmobilizációs technikával a kiváltó okot szűntetjük meg, így nem csak pillanatnyi megkönnyebülésre számíthat. Felszabadítjuk az érintett ideget, ezáltal a tünetek fokozatosan csökkennek, majd pedig megszűnnek.